טיפולים קוסמטיים למראה צעיר ובריא

ככול שאנחנו מתבגרים, העור שלנו הולך ומשתנה. הוא נהיה דק יותר, מאבד שומן וכבר לא נראה מלא וחלק כמו שהיה פעם. בנוסף, שנים של חשיפה לשמש מובילים גם הם לקמטים, ליובש, לשומות ולכתמי גיל אחרים.

אתם יכולים להישאר צעירים לאורך זמן רב יותר, אבל כדי שתצליחו במשימה זו, נראה שתצטרכו לטפל בעור שלכם באופן עקבי ולהיעזר מדי פעם גם בטיפולים קוסמטיים שיסייעו לכם להיראות בריאים וצעירים גם כשאתם כבר לא בני 30 פלוס.

זה נשמע אולי מוזר, אבל ככול שתעשיית טיפוח העור ממשיכה לצמוח, כך מפתחים המדענים מגוון רחב של טיפולים שמיועדים להעניק לכם עור חלק יותר וצעיר למראה. כעת, כל אחד יכול להגיע לקליניקה ולהעלים כמעט כל פגם בגוף, החל מהסרת נקודות חן וצלקות אקנה וכלה בהעלמת קמטים.

השוק מציע היום שורה ארוכה של מוצרים וטיפולים לא כירורגיים שנועדו להפחית את השפעות הזמן והחשיפה לשמש. נהוג לומר כי ׳החיים שלנו כתובים על פנינו׳. אבל אם אתם רוצים לערוך את הכתוב, למחוק כמה קווים דקים, לרכך תלם עמוק או לטשטש כמה כתמים כהים – יש מגוון עצום של מוצרים וטיפולים שיעזרו לכם להצעיר את העור שנחשף לפגעי הזמן והחמה.

נקודות חן

נקודות חן הן לא תמיד כל כך חינניות. בדיקה של שומות שהופיעו על העור, היא חשובה ביותר ועשויה למנוע התפתחות של בעיות חמורות יותר בעתיד. חשוב שהבדיקה תיעשה על ידי רופא מומחה בדרמוסקופיה, תחום שמתמקד באבחון מדויק של נגעי עור פיגמנטריים (נקודות חן ושומות) או נגעי עור אחרים.

בדיקה זו תאפשר לשלול את החשש למלנומה (סרטן העור) ותציע לכם טיפול קוסמטי שיסיר את השומה שמפריעה לכם מבחינה אסתטית.

טיפול לא כירורגי להסרת נקודות החן יכול להתבצע על ידי צריבה בלייזר או באמצעות הקפאה בחנקן נוזלי. הטיפול בלייזר עדיף על הטיפול בהקפאה, כיוון שהוא:

  • מאפשר לרופא לשלוט בטיפול באופן מדויק ביותר
  • מותיר את העור פחות מצולק
  • מפחית את הסיכון להיפופיגמנטציה
  • יעיל יותר כשהנגע עמוק
  • יעיל בטיפול גם בשומות על איבר סחוסי (כמו אף או אוזן)

Micro-needling

טיפול ב-Micro-needling, מחטים דקיקות, כשמו כן הוא: המטפל מחיל על נקודת החן או השומה בעור מכשיר עם מחט דקיקה, שיוצרת חבורה הנראית כמו דקירות זעירות על העור.

אולי זה נשמע מוזר לפגוע בעור כשאתם רוצים לשפר את המראה שלו, אבל זה בדיוק העניין – תהליך הריפוי שנוצר בעקבות הדיקור מגביר את ייצור הקולגן. מכיוון שהקולגן הוא המרכיב העיקרי של העור, טיפול זה מצליח להדק ולהחליק קמטים או סימני הזדקנות. שיטה זו יכולה לטפל גם בצלקות על עור הפנים ובסימני מתיחה באזור הבטן.

פלזמה עשירה בטסיות דם

טיפול בפלזמה עשירה בטסיות דם – PRP (Platelet Rich Plasma), שימש במשך שנים לטיפול בגידים פצועים והיום הוא פופולרי מאוד לשיקום העור. בטיפול רפואי זה, הרופא:

  • לוקח דגימה מהדם שלכם
  • מפיק מהדגימה פלזמה וטסיות דם, כדי ליצור דגימה מרוכזת של PRP
  • משתמש ב-microneedles כדי להזריק את התמיסה בחזרה לעור שלכם ובכך לקדם ייצור קולגן

טיפול זה עוזר להעלים קווי קמטים עדינים, צלקות אקנה ואפילו היפר-פיגמנטציה.

גלי רדיו להידוק העור

טיפול בגלי רדיו מאפשר להדק עור רפוי בתהליך מיקרו-דלקתי, המגביר את ייצור הקולגן. למעשה, מכשיר המותאם לכף היד פולט אנרגיה אל העור באזור המטופל כדי לחמם את שכבות העור, ובכך לגרות את ייצור הקולגן. התחושה היא כמו טיפול באבן חמה.

גלי הרדיו יכולים להדק את העור בכול חלקי הגוף. בדרך כלל נזקקים בין 6 ל-12 טיפולים לקבלת תוצאות אופטימליות.

טיפול באולתרפיה – Ultherapy

טיפול באולתרפיה דומה לטיפול בגלי רדיו להידוק העור, אלא שהוא משתמש בטכנולוגיית אולטרסאונד כדי להתמקד בשכבות העמוקות יותר של העור, ולעודד ייצור קולגן. שיטה זו יכולה לטפל גם בעור רפוי ובקמטים. מכשיר האולתרפיה עצמו דומה לאולטרסאונד המשמש לבדיקה במהלך ההריון.

פילינג כימי

החומר הכימי המוחל על העור על ידי איש מקצוע בקליניקה, מורכב מתמיסה נוזלית שמסירה את שכבת העור העליונה, תלוי בעומק אליו היא חודרת. לאחר הטיפול, העור יצמח וייראה חלק וצעיר יותר. פילינג כימי יכול לסייע להסרת קמטים וצלקות, ובנוסף, תכשירים כימיים עמוקים יותר יכולים לטפל גם בגידולים טרום סרטניים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp