חשיבות טיפול הפנים בזמן קורונה

בתקופה שבה אנחנו נאלצות ללכת עם מסכות, עור הפנים אינו זוכה למספיק חמצן וגם נחשף לחומרים הסינטטיים מהם מיוצרות חלק מהמסכות. יחד עם החום הישראלי, אנחנו עלולות לסבול מגירוי, פצעים, נפיחויות וצריבות ולהסתובב עם התחושה שהעור שלנו לא נקי וחסר חיות. לכן חשיבות טיפול הפנים בזמן קורונה

בטיפולי הפנים בקליניקה אני משקיעה זמן רב בניקוי העור, מרגיעה בעזרת מסכות פנים מיוחדות ומזינה אותו. יחד עם זאת, חלק חשוב מהטיפוח מתקיים אצלכן בבית, ולכן בחרתי הפעם לשתף בכל הטכניקות הנכונות לטיפול פנים ביתי, שיכולות לסייע בשיפור מראה העור. לא פעם, הטיפול השוטף, השגרתי, של כל אחת מאיתנו, הוא זה שעושה את כל ההבדל.

טיפול הפנים בזמן קורונה מה כדאי לעשות

  1. חשוב להקפיד על ניקוי הפנים בעזרת סבון פנים, בתחילת היום ובסופו. בערב, ניקוי הפנים עם הסבון מסייע להוריד מהעור את כל הלכלוך והשומן שהצטברו במהלך היום. בבוקר, הניקוי מסייע להסיר מהעור את כל הרעלים שהעור הפריש בלילה. בנוסף הייתי ממליצה לשטוף את הפנים בעזרת מי פנים טבעיים, מה שייתן לפנים את “הפיניש” אותו הם צריכים 

  1. לאחר ניקוי הפנים עלינו לאזן את עור הפנים, על ידי שימוש בקרם לחות המותאם לסוג העור. בדומה לסבון הפנים, גם את קרם הלחות כדאי למרוח בוקר וערב. במידה ולא נשתמש בקרם הלחות בתדירות מספקת, אנחנו עלולות לייבש עוד עור יבש ולגרום לעור השמן להפוך לשמן יותר. העור היבש ייצר מעטה של יובש בשכבה העליונה שלו. העור השמן יגביר את פעילות בלוטות השומן כדי להחזיר את האיזון לעור, מה שעלול לגרום להיווצרות של פצעים.

אם אתן דואגות שקרם הלחות אוטם את נקבוביות העור, הסירו דאגה מליבכן. שימוש בקרם לחות, פעמיים ביום, אינו מזיק ואף מועיל לטיפוח העור.

  1. לניקוי עמוק נשתמש בפילינג שמסייע בהסרת לכלוך ומאפשר לקרם הלחות להיספג טוב יותר.

כמו שאני תמיד מזכירה, פילינג עושים רק בשעות הערב, מאחר ופעולה זו מסירה את שכבת   

ההגנה של העור ולעור לוקח שש שעות לבנות אותה מחדש. בין מוצרי הפילינג תוכלו למצוא סוגים  

 רבים של פילינג עדין שניתן לעשות כמה פעמים בשבוע. הפילינג מומלץ לכל סוגי העור, מלבד  לעור עם אקנה.

  1. המסכות מסייעות לנו בניקוי והזנה עמוקים של העור. מצוין חטיפול הפנים בזמן קורונה. 

ניתן לבחור בין כמה סוגי מסכות:

  • המסכה הסופחת, מתייבשת על העור ומטרתה לנקות את העור משומן ולכלוך. בדרך כלל ממליצים אותה לבעלות עור שמן ומעורב, אבל בעקבות המצב הנוכחי בו כולנו עוטות מסכות כל היום, אני ממליצה גם לבעלות עור יבש להניח מסכה סופחת אחת לשבוע, כדי לנקות היטב את החומרים המתיישבים על עור הפנים.
  •  המסכה המזינה, מומלצת בדרך כלל לעור מאוזן ויבש. גם כאן אחרוג ואמליץ על המסכה גם לבעלות עור מעורב שחוות תחושה של יובש. יש לשים את המסכה אחת לשבוע למשך מספר דקות. לאחר מכן יש לשטוף את הפנים היטב עם סבון פנים ולמרוח קרם לחות שמותאם לעורכן.
  • מסכת היופי נהדרת לתקופה זו, ונותנת מענה לעור עייף וחסר חיות. מומלץ להשתמש בה כדי לרענן את העור ולהחזיר לו את המראה הזוהר.

  1. שתייה מרובה של מים תסייע לכן לשמור על עור חיוני. שתיית מים מגבירה את חילוף החומרים ויוצרת התחדשות של תאים גם בעור הפנים.

  1. הרבו להיות באוויר הצח והקפידו לחשוף את עור הפנים לשמש לזמן קצר ובשעות בהן השמש אינה מזיקה. רבות דובר בזמן האחרון כי מחסור בויטמין D מוריד את רמת החיסון של הגוף, לכן חשיפה זהירה לשמש תעזור לגופכן ולעורכן לשמור כל בריאות.

ניקוי, לחות, פילינג, מסכות, מים ואוויר, טיפול הפנים בזמן קורונה יכול להיות די פשוט ובעיקר מהנה. וכפי שהלקוחות שלי נוהגות לומר אחרי טיפול, אני מאחלת גם לכן להרגיש בכל יום, קורנות, זוהרות ומאושרות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp